stereklama

3M GrafikaMateriály pre komerčnú grafiku

3M je popredným dodávateľom riešení pre reklamu, propagáciu a komunikáciu značky. Máme široký sortiment grafických riešení pre všetky typy aplikácií ako branding vozového parku, celopolepy automobilov a reklama na dopravných prostriedkoch, architektonické riešenia, riešenia pre železnice a outdoorová a podlahová grafika.

3M ponúka jeden z najkompletnejších radov flexibilných a trvanlivých reklamných fólií na trhu. K dispozícii sú ako trvalé, tak i odstrániteľné fólie vo veľkom množstve aplikácií a farieb. Pri výrobe veľkoformátovej grafiky pre interiéry a exteriéry, sa po celom svete využíva veľa prvkov citlivých na tlak a lepidiel aktivovaných tlakom.

Materiály pre:schodyij170


 

Pre konkrétnu úlohu je nevyhnutné vybrať správnu fóliu.

Jednotlivé fólie sa zďaleka nelíšia iba farbou a cenou.

Pri výbere by vám mali pomôcť nasledujúce informácie.

Druhy fólií

Keď držíte v ruke tri typy fólie (liate, valcované a špeciálne fólie), ťažko ich od seba odlíšite. Pozrite sa ale na rovnakú fóliu po tom, ked boli istú dobu aplikované na vozidle, a rozdiel vám bude ihneď jasný. Fólia, ktorá vypadá rovnako dobre ako v deň keď bola aplikovaná, sa vyrába takzvaným liatim a označuje sa ako liata fólia.

V nasledujúcej tabuľke nájdete vysvetlenie ako dešifrovať názvy našich produktov.

popis_produktov 

Liata fólia

Liate fólie sú drahšie, ale rozdiel v cene sa mnohonásobne vyplatí. Vyššia cena spravidla predstavuje iba napatrné percento celkovej výšky zákazky - nehovoríme o hodnote naviazanej na reputáciu zhotoviteľa. Liate fólie su stabilné, takže k ich zmrštťovaniu dochádza málokedy. Keďže sú spravidla tenšie a mäkšie, ľahšie sa režú, odlupujú a aplikujú. Liate fólie sú vhodné na nepravidelný podklad, napríklad na nity alebo textúru. Vďaka tomu sú optimálnym riešením pre skutočne extrémne aplikácie v exteriéry - predovšetkým pre požičovne vozidiel. Aj napriek tomu, že sú až príliš kvalitné pre aplikácie do interiéru, patria k obľúbeným kvôli jednoduchej manipulácii a špičkovej kvalite, ktorú garantujú. 

Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti akú fóliu by ste mali pre konkrétnu zákazku použiť, vždy zvolte liatu fóliu, a to vďaka jej pretrvávajúcej kvalite.

 • rolky%20foliiDlhodobé riešenie
 • Sú rozmerovo stabilnejšie a odolávajú zmrštovaniu
 • Vysoko odolné proti chemikáliám
 • Vysoko prispôsobivé
 • Vysoko odolné proti vyblednutiu

Valcované fólie

Aj napriek tomu, že fólie, ktoré sa vyrábajú takzvaným valcovaním nie sú vhodné pre náročné aplikácie tak ako liate fólie, predstavujú stále rozumné riešenie pre situácie s menej náročnými podmienkami. Existujú dva typy valcovaných fólií - polymerické a monomerické.

 • Polymerické valcované fólie 
  Polymerické valcované fólie obsahujú prímes polymerov, ktorá obmedzuje zmršťovanie. Aj napriek tomu, že sa tieto fólie vyvíjajú už celý rad rokov, ešte stále nedosahujú stabilitu a odolnosť liatych fólií. Polymerické fólie sú pre aplikácie do exteriéru výrazne vhodnejšie než monomerické fólie. Nie sú však vhodné pre aplikácie na nepravidelné povrchy, napr. nity alebo textúru. U menej náročných zákazok pre exteriéry však polymerické fólie predstavujú reálnu alternatívu miesto liatych fólií. Znovu však platí, že pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti akú fóliu zvoliť, neriskujte a vyberte si liatu.

 • Monomerické valcované fólie 
  Cenovo najpriaznivejšia vinylová fólia. Nie je vhodná pre náročné aplikácie v exteriéry, ako napr. pre požičovne áut, alebo vývesné štíty na fasádach. Monomerická fólia nie je stabilná, takže je isté, že sa zmrští a objaví sa adhezívna vrstva pod fóliou. Na adhezívnu vrstvu sa nalepia nečistoty, ktoré budú viditeľné ako lepkavý čierny obrys okolo písmen a ďalších prvkov v zákazke. Bohužial, lepkavý čierny obrys býva spravidla iba začiatkom nastávajúceho zhoršenia kvality. Nakoniec sa vinylová fólia začne vlniť a odlupovať. Monomerické fólie sú teda vhodné pre aplikácie do interiéru a krátkodobé aplikácie v exterriéroch.

 

podanie%20rukSpolupráca

Ponúkame vám spoluprácu v oblasti dodávok materiálov a technického poradenstva, ako aj komplexné realizácie v každej oblasti riešení, ktoré ponúkame.

Kontakt